SK „Nemenčinė“ – Vilniaus KM-2000

Pagaliau
Pagaliau pirmą tašką sezone pasiekė ir SK „Nemenčinės“ ekipa. „Pagaliau“ ne todėl, kad startas 0-3 būtų buvęs labai sensacingas ir keistas, bet todėl, kad „Nemenčinės“ atstovai pirmavo kiekvienoje iš pirmų trijų akistatų, o bent du kartus apčiuopiamą pranašumą turėjo ir ketvirtame kėlinyje.

Šį kartą Justino Plytnyko kariauna buvo nusiteikusi rimtai, ir savo stiliumi, rezultatyviai, bei kaip visada – charizmatiškai bei emocingai (2 techninės pražangos) nuo pat mačo pradžios primetė priešininkams savo sąlygas ir kontroliavę didžiąją susitikimo dalį pasiekė pelnytą tašką.

Jau malonia tradicija tampa, kad SK „Nemenčinė“ rungtynes pradeda tolimu metimu, taip buvo ir šį kartą, kuomet pasižymėjo Ernestas Umbra, o po atkovoto kamuolio puolime Laurynas Patašius šeimininkų pranašumą padidino ir iki 5:0.

Mindaugo Sakalausko auklėtiniai greit reagavo, ir po atkarpos 7:0 greit atstatė savo akcijas (7:5), tačiau rezultatyviai ir lygiai vykusį pirmą kėlinį šeimininkams vis dėlto pavyko laimėti minimalia persvara 23:22.

Antrame ketvirtyje prasidėjo tikras SK „Nemenčinės“ šou – šeimininkai per dešimties minučių atkarpą pataikė net 7 tolimus metimus, ir nors svečiai ilgą laiką sugebėjo žengti koja kojon, ir neleisti solidžiau atsiplėšti varžovams, kėlinio pabaigoje tiksliau sužaidę J.Plytnyko auklėtiniai įpusėjus mačui įgijo 9 taškų persvarą (59:50).

Trečia ketvirtį svečiai pradėjo tiksliau, ir įpusėjus kėliniui priartėjo iki tolimo metimo (64:67), tačiau Mindaugo Sakalausko jaunimas nepataikė kelių svarbių baudos metimų iš eilės, ir vietoje to, kad išlygintų ar net persvertų rezultatą savo naudai, vėl leido tvirčiau pasijusti „Nemenčinei“, kuri prieš paskutinį kėlinį vėl pirmavo 9 taškų skirtumu (81:72).

SK „Nemenčinė“ puikiai žinojo, ką reiškia pirmauti ketvirtame kėlinyje, ir pralaimėti rungtynes, todėl dėjo visas pastangas, kad pats nepalankiausias, ir gal net kompleksą galintis įvaryti scenarijus nepasikartotų. Vis dėlto įpusėjus ketvirčiui VKM jaunimas priartėjo iki 86:90, tačiau vėl neišnaudojo dėkingų progų, o labiau patyrę šeimininkai nemažino apsukų puolime ir šventė pirmą lauktą pergalę sezone.

SK „Nemenčinės“ idėjinis vadas Justinas Plytnykas išsamiai papasakojo apie įvykius aikštelėje: „Pagaliau ilgai laukta pergalė. Nors ir nestipriausios sudėties, bet sukovoti pavyko. Prieš susitikimą apsirgo Julius, o Deividas liko namuose gydytis traumos. Bet kaip ir tikėjomės varžovas šį kartą buvo lengviausias iš visų prieš tai buvusių.

Tikslas buvo sustabdyti jų tritaškių lietų ir lošti aštriai bei išnaudoti savo jėgą po krepšiu. Gynyba suveikė puikiai, o kai apsigini, puolimas irgi gaunasi.

Noriu pagirti savo komandą už tai, kad nuostabiai judėjo kamuolys: 29 rezultatyvus perdavimai yra puikus rezultatas. Pats susitikimas buvo labai didelio tempo ir kaip visad būna žaidžiant su VKM komandomis, po trijų kėlinių mes buvom metę 3 baudas, o jie – 26.

Visa laimė, kad jų gynyba buvo labai silpna ir skylėta. Turėjom laimėti daugiau, bet pasidavėm vaikų provokacijoms gale ir gavom techninę bei nesportinę, bet ir tai VKM nepadėjo.

Nuostabias varžybas sužaidė Ernestas Kazijaninas, po blankaus susitikimo prieš „Vilkus“. Labai džiaugiamės pergale ir laukiame kitos dvikovos su „Gestu“. Bus sunku jų mažoje aikštelėje ir tokiu nepatogiu laiku, bet bandysim susirinkti visi ir pakovoti dėl antros pergalės.“

Po dvikovos VKM-2000 treneris Mindaugas Sakalauskas nedaugžodžiavo, ir bedė pirštu į baudų pataikymo procentą: „Nėra ka čia daug ir komentuoti, baudas laisvas sumesk (18/32 taiklumas) ir bus kitoks rezultatas. Aišku varžovai gerai pataikė, o mes nusileidome fizine jėga. Gavome gera pamoką ateičiai.“

Nugalėtojams net 30 taškų pelnė Ernestas Kazjanin (10 atk.kam., 7 rez.perd.), po 18 pridėjo Rimvydas Stankevičius (12 atk.kam.) ir Marius Galvanauskas, 17 – Ernestas Umbra

VKM gretose išsiskyrė 27 taškus pelnęs Povilas Mackevičius, 20 taškų pridėjo Dominykas Kliukas, 17 – Justinas Kalinauskas. Šaltinis : Sostinės krepšinio lyga