Aerobika

Kas ta aerobika?

Aerobika – tai besikartojantys fiziniai pratimai, kurių  metu dirba kiek įmanoma daugiau raumenų grupių. Fiziniai pratimai yra atliekami pagal muziką, todėl tai puikiai atpalaiduoja ir pakelia nuotaiką. Daugelio tyrinėtojų įrodyta, kad aerobikos pratimai – puiki fizinio aktyvumo ir sveikatos stiprinimo priemonė.

Kokie pratimai daromi aerobikos metu?

Pradžioje pratimai daromi su STEP platformomis. Kiekvienas užsiėmimas pradedamas nuo pramankštos, kurios metu atliekami pagrindiniai aerobikos žingsniai arba nesudėtingi judesių deriniai, skirti įšildyti raumenyną t.y. parengti kūną tolesniems pratimams. Po to pereinama prie dinaminio tempimo, kuris padidina lankstumą ir raumenų elastingumą. Atlikus kelis nesudėtingus tempimo pratimus prasideda pati linksmiausia, ilgiausia ir intensyviausia dalis. Šiuo metu aerobika tampa tarsi „šokis“, atliekami ritmiški ir nepertraukiamai daromi judesiai: įvairūs žingsniai ir jų kombinacijos su tam tikru kartojimų skaičiumi.Vėliau pereinama prie aerobinio atsigavimo dalies, kuomet daromi pagrindiniai aerobikos žingsniai, siekiant sumažinti fizinį krūvį ir sureguliuoti pulsą.

Padedamos į šalį STEP platformos, paimami kilimėliai, svarmenys, gumos… metas jėgos lavinimo pratimams. Būtent šiuo metu atliekami atskirų raumenų grupių – pilvo, nugaros, dubens, rankų ir pečių juostos – darbas. Pabaigai daromi atsipalaidavimo ir kvėpavimo pratimai. Taip pat tempimo pratimai su fiksacija linkusioms susitraukti ir labiausiai pratybų metu apkrautoms raumenų grupėms.

Taigi nė viena jūsų kūno dalelė neliks pamiršta ir neištreniruota, o teisingai atliekant pratimus vėliau nekamuos raumenų skausmai.

Kokia aerobikos nauda?

Reguliarių aerobikos treniruočių dėka stiprėja judamasis atramos aparatas, ugdomos kraujotakos ir kvėpavimo sistemos funkcinės galios, fizinės ypatybės – jėga, ištvermė, greitumas, koordinacija, lankstumas. Sportuodami aerobikos grupėse turime galimybių ženkliai pagerinti atskirų organų ir sistemų funkcine veiklą, sustiprinti sveikatą, ugdyti taisyklingą laikyseną, šalinti figūros trūkumus ir kt. Yra nustatyta, kad fizinis aktyvumas padeda įveikti itampą, psichologinį nuovargį ir depresiją. 2-3 savaites trunkančios reguliarios fizinės iškrovos sugražina pozityvią nuotaiką.

Vyresniojo amžiaus žmonėms aerobikos pratybos stabdo organizmo senėjimo procesus: mažina cholesterino kiekį kraujyje, druskų nusėdimą sąnariuose, atitolina sklerotinius požymius, stiprina raumenyną, reguliuoja kraujospūdį ir pulso dažnį, padeda įveikti stresus..

Pabaigai

Aerobika daug smagesnė negu plušimas treniruoklių salėje ir nauda jos tikrai didelė. Kodėl gi nepraleisti savo laisvų vakarų aerobikos salėje su grupe bendraminčių vietoje to, kad gulėtumėte prie televizoriaus. Juk nuovargis po naudingos treniruotės labai malonus.