VDU-ŠA – „SK Nemenčinė“

Centimetrų trūkumas Dvikova VDU-ŠA krepšinio namuose buvo permaininga ir atkakli nuo pirmos, iki paskutinės akimirkos. Rezultatyviausiai susiklosčiusiame pirmame kėlinyje šeimininkai galingai startavo (7:1), tačiau savo pranašumo įtvirtini nepajėgė, o Povilo Kirdeikos ir Dainiaus Jurgučio tolimi metai ne tik atstatė lygybę, bet kėlinio pabaigoje į priekį išvedė svečius (23:20). Vis dėlto paskutinę ketvirčio minutę patikimiau sužaidę VDU-ŠA aukštaūgiai rezultatą išlygino (23:23). Po pertraukėlės žaidimas ir toliau vyko „taškas į tašką“, ir nei vienai ekipai nesisekė įgyti apčiuopiamo pranašumo. „SK Nemenčinė“ tik pagerėjusios gynybos dėka, kuomet šeimininkams per 3 paskutines kėlinio minutes leido pelnyto vos 2 taškus, sugebėjo į didžiąją pertrauką išeiti su nedideliu, bet žingsneliu pergalės link (42:36). Antroji susitikimo dalis ir toliau vyko pagal sunkiai nuspėjamą scenarijų: Gedimino Bražionio auklėtiniai greitai rezultatą išlygino (46:46), tačiau perimti iniciatyvos nesugebėjo: Nemenčinė dar kartą atitrūko, šį karta jau ir 9 taškų skirtumu (60:51, 28 min.), kurį tik neženkliai iki trečio kėlinio pabaigos sumažino aikštelės šeimininkai (60:54). Nors VDU-ŠA dažniau vijosi varžovus, nei buvo priekyje, viso mačo metu jie turėjo vieną didelį pranašumą – dominavo kovoje dėl atšokusių kamuolių. Vis dėlto kovingieji Nemenčinės atstovai ne tik kad neketino pasiduoti, bet ir toliau spaudė priešininkus į kampą, o po Mariaus Galvanausko tolimo metimo jau pirmavo ir dviženkli persvara (66:56). Tačiau tuomet Justino Plytnyko kariauna stabtelėjo, o vieną po kito kamuolius puolime po netikslių pirmųjų metimų rinkę galingi studentai su Gediminu Povilausku priešaky surengė atsakomąjį spurtą 9:0 ir ištirpdė savo deficitą iki nepastebimo vieno taškelio (65:66) Paskutinės dvikovos minutės vyko pašėlusiai: G.Povilausko dvitaškis sukūrė saugesni pranašumą šeimininkams (76:72), ir paliko vos minutę svečiams, kurie vėjais paleido kelias progas priartėti, bet pačioje mačo pabaigoje šansą gavo: po Povilo Kirdeikos dvitaškio šeimininkai nesugebėjo per 8 sekundes persivaryti kamuolio per aikštelės vidurį, o po minutės pertraukėlės Julius Plytnykas galėjo rezultatą išlyginti, tačiau atakavo pro šalį ir sunkią pirmą pergalę šventė VDU-ŠA ekipa. Studentai šiame susitikime kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo 54:40, tačiau didžiausia praraja ekipas skyrė žvelgiant į atkovotus kamuoliu po varžovų krepšiu: VDA-ŠA susikūrė net 23 progas antroms atakoms, kai tuo tarpu „SK Nemenčinė“ tokių šansų gavo kelis kartus mažiau – 8 atkovoti kamuoliai po priešininku krepšiu. Traumos šienauja priekinę liniją Po dvikovos išsamų komentarą pateikė „SK Nemenčinės“ ekipos vadovas Justinas Plytnykas, kalbėjas tiek apie rungtynes, tiek apie lygos naujoves: „Gražios ir kovingos rungtynės, tik gaila, vėl ne mūsų naudai. Kaip ir žadėjau, kaposimės su visais. Varžybos prasidėjo labai kovingai, priešininkai bandė mus jau pradžioje išmušti iš vėžių, taikydami spaudimą per visą aikštelę, bet jiems tai gaudavosi labai nevykusiai ir mes rinkdavome lengvus taškus. Po dviejų kėlinių išėjom ilsėtis geros nuotaikos, nes matėm, kad priešininkai yra pasimetę ir nesitikėjo tokio mūsų žaidimo. Trečią kėlinį pradėjom dar didesne pavara, pasiekėm 10 taškų persvarą ir tada traumą gavo labai svarbus rotacijos žaidėjas Ernestas Umbra. Trečią kėlinį atsilaikėm, o ketvirtam pradėjo jaustis nuovargis ir neišlaikėm persvaros. Pradėjom skubėti, apsipykom, bet likus 2 min. susiėmėm ir bandėm šturmuoti. Gavosi visai neblogai ir tik keletas vaikiškų klaidų neleido perlaužti rezultato. Apie paskutinę ataką, galėjusią išplėšti pratęsimą pasakysiu tiek: gavosi taip kaip tikrai nesitarėm ir jau antrose varžybose nesugebame pabaigti paskutines atakos. Yra kur tobulėti. Dabar noriu pasiguosti, kad mūsų negausi priekinė linija baigė iššienauti traumos: pirmadieni iškrito Laurynas, po jo aš,o šiandien Ernestas. Laukia labai sunkus mūsų pirmadienis prieš „Vilkus“, kurie turi viena geriausių priekinių linijų šiais metais. O dabar apie kita. Šiais metais VMKS vadovybė padarė neapgalvotą sprendimą leisdama registruoti žaidėjams per pora lygų. Nes tas sprendimas labai išbalansavo jėgų pusiausvyrą. Čia tai pat kaip „Žalgiris“ leistu koki Paulių Jankūną lošti tiek LKL ir NKL. Žaidėjų lygių skirtumas yra ir jis bado akis. Nes žemesnės lygos komanda, paėmusi žaidėją iš aukštesnės lygos iškarto perskirto jėgų pusiausvyrą savo lygoje ir tampa visa galva geresnė. Būkim teisingi: tie žaidėjai užims visas viršūnes TOP naudingiausių ir bus akivaizdūs lyderiai visuose statistikos grafuose. Priimant tokius sprendimus reikėjo manau padaryti susirinkimą ir apklausti daugiau komandų vadovų. Labai norėčiau, kad butu padaryta vieša apklausa šituo klausimu ir pažiūrėti, kiek yra pasisakančių už šitą sprendimą.“ Nugalėtojus į pergalę vedė galingą dvigubą dublį surinkęs Gediminas Povilauskas (16 tšk., 22 atk.kam., 35 naud.bal.), rezultatyviau už aukštaūgį rungtyniavo tik 17 taškų pelnęs Dinas Mickus (2/10 trit.), 12 prie pergalės pridėjo Paulius Cinelis. „SK Nemenčinei“ Deividas Grigėnas pelnė 20 taškų (11 atk.kam.), po 12 surinko Marius Galvanauskas ir Dainius Jurgutis (9 atk.kam.)