Sostinės krepšinio lyga

Stebuklingai išsigelbėjo
Svečiuose žaidusi „Dailės akademijos“ (0-1) ekipa gali kaltinti tik patys save. Itin sėkmingai pradėję rungtynes Arūno Grigo treniruojami krepšininkai vienu metu turėjo 19 taškų pranašumą, tačiau jo išsaugoti nesugebėjo. Savoje aikštėje žaidę „SK Nemenčinės“ krepšininkai sugebėjo likviduoti turėtą deficitą ir šventė įspūdingą pergalę rezultatu 69:65.
Pirmoje rungtynių dalyje svečiai žaidė tarsi ant sparnų. Puiki gynyba, tobulas pataikymas iš 3 taškų zonos ir sparčiai augantis pranašumas.
Tačiau didžiosios pertraukos metu Stasio Plytnyko auklėtiniai kardinaliai pakeitė savo žaidimą. Nuo pat trečiojo kėlinio pradžios į aikštelę žengė šeimininkų žaidėjas Ričardas Nacius, kurio dėka pranašumas ėmė mažėti.
Galutinai rungtynių eigą aikštelės šeimininkams perlaužti pavyko ketvirto kėlinuko viduryje. Persvėrę rezultatą savo naudai, S. Plytnyko auklėtiniai išlaikė jį iki finalinės rungtynių sirenos ir šventė įspūdingą pirmąją pergalę naujajame sezone.
Po sudėtingai iškovotos pergalės nugalėtojų ekipos žaidėjas Justinas Plytnykas pažėrė begalę minčių: „Žinodami varžovus, nusprendė patausot Ričardą Nacių. Bet palikę pirmoje mačo dalyje jį ant suolo, pasirodo palikome ir kiaušinius. Išėjome išsigandę, žaidėme po vieną, begalė klaidų. O varžovai priešingai – rungtyniavo kaip ant sparnų, fantastiškai pataikė tolimus metimus. Tačiau per pertrauką suveikė mūsų savigarba, be to pridėjome Nacių. Trečią kėlinį pradėjome mažu penketu, kieta gynyba, pradėjo kristi tritaškiai ir deficitas ėmė mažėti.“
„Apibendrinant galima pasakyti, kad šiandien buvo 2 rungtynės. Pirma dalis, kurioje parodėme kaip neturime žaisti, ir antra – koks turi būti žaidimas visą sezoną. Pergalę nulėmė kieta gynyba antroje pusėje ir kamuolio dalijimasis. Ir žinoma R.Naciaus faktorius. Taip pat pagyrimo nusipelnė Marius Galvanauskas, kurio tokio žaidimo tikimės visą sezoną. Ir be abejo norėčiau padėkoti žiūrovams, kurie nuostabiai mus palaikė. Smagu, kad pradėjom sezoną pergale ir jau nuplovėme jį alumi. Tikimės, ne paskutinį kartą.“
Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Marius Galvanauskas ir Ričardas Nacius, pelnę atitinkamai 26 ir 22 taškus.
„Dailės akademijos“ gretose Paulius Vroblevičius pridėjo 18 taškų, Algirdo Markausko sąskaitoje 16 taškų.