SK Nemenčinė -Ugniagesys

Fantastiškas kėlinys ir karjeros rungtynės Jau sezono pradžioje visi skalambijo – „SK Nemenčinė“ (0-1) nebus šių metų patrankų mėsa B lygoje, ir ši ekipa tą įrodė. Tiesa, vargu ar tuo jie liko patenkinti: nepaprasto atkaklumo susitikime namuose žaidę Nemenčinės atstovai nesugebėjo išsaugoti 10 taškų pranašumo ketvirtame kėlinyje ir po pratęsimo krito prieš karjeros rungtynes sužaidusio Luko Praskorio vedama „Ugniagesio“ (1-0) ekipą rezultatu 82:88 Po Karolio Sidikersio tolimo metimo svečiai jau antrą mačo minutę truktelėjo į priekį 5:1, tačiau šeimininkai greitai atsitiesė ir po Mariaus Galvanausko tolimo šūvio kėlinio viduryje pirmavo 15:11, o sėkminga ketvirčio pabaiga leido susikrauti ir 5 taškų pranašumą (23:18). Antrame kėlinyje vaizdas aikštelėje nesikeitė: „SK Nemenčinė“ dėjo visas pastangas, kad įtvirtintų savo pranašumą, ir vienu metu pirmavo apčiuopiamu 8 taškų skirtumu (40:32), tačiau jo išsaugoti nesugebėjo – svečiai į kiekvieną kovingųjų šeimininkų spurtą rasdavo savo atsakymų ir įpusėjus dvikovai atsiliko vos per metimą – 39:42. Po ilgiosios pertraukos „Nemenčinei“ vis dėlto pavyko pasiekti užsibrėžtų tikslų – gerai gynyboje žaidę aikštelės šeimininkai sukaustė „Ugniagesius“ ir likus žaisti 3 minutes įgijo jau 12 taškų pranašumą, 61:49, kurį tik nežymiai iki kėlinio pabaigos apkarpė puolime strigę svečiai – 63:53. Pats įdomumas prasidėjo lemiamame kėlinyje, kurį dvitaškiu atidarė Dangiris Čėsinas, o „Ugniagesio“ naujokas Lukas Praskorys tiksliomis baudomis priartino savo ekipą iki 6 taškų (57:63). Nors šeimininkų puolimas buvo padrikas, „Ugniagesiui“ labiau priartėti ilgai nesisekė, o likus žaisti 4 minutes Ernestas Kazjanin vėl gražino 6 taškų persvarą namų ekipai (71:65). „Ugniagesys“, pasinaudojęs šeimininkų klaidomis ir pramestais metimais laimėjo atkarpą 6:0 ir sugebėjo rezultatą išlyginti (71:71), tačiau likus kiek daugiau nei minutei visus ant kojų pakėlė šeimininkų snaiperis Ernestas Umbra – 74:71. Svečiams nieko kito neliko, kaip tik bandyti išsigelbėti tolimu metimu, o po dviejų nesėkmingų bandymų, ir po varžovų krepšiu atkovotų kamuolių dėka, L. Praskorys likus žaisti 23 sekundes tolimu metimu rezultatą išlygino! „Nemenčinė“ į tai atsakyti rezultatyviai nesugebėjo, ir rungtynės persikėlė į pratęsimą. Įkvėpti sėkmingos ketvirto kėlinio pabaigos svečiai pratęsimo pradėjo galingai, ir likus žaisti kiek daugiau nei minutę buvo savo padėties šeimininkai, pirmaudami 83:76. Tačiau kritiniu šeimininkams metu net du tolimus metimus iš eilės realizavo E. Kazjanin, svečiai atsakė tik dvitaškiu ir Nemenčinei vėl sužibo viltis – 82:85. Vis dėlto kiti trys šeimininkų tolimi metimai tikslo nepasiekė, o sėkmingai baudas realizavę „Ugniagesio“ atstovai sugebėjo išlipti sausi iš balos ir išsivežė sunkų ir labai svarbų tašką iš sezono atidarymo rungtynių. Po pergalės „Ugniagesio“ strategas Genadijus Kuliominas pasidalino savo įžvalgomis apie ekipos sezono startą: „Smagu pradėti sezoną pergale, nors prieš varžybas buvo daug abejonių, kaip viskas pavyks, vis dėlto nebuvo nei vienos treniruotes, nei vienų draugiškų susitikimų. Kai kurios žaidėjus mačiau po 4-5 mėnesių pertraukos. negalėjo dalyvauti du svarbūs žaidėjai: Gružinskas ir Sakalnikas. Dėl Sakalniko džiugu, jis per sezoną dėjo gerą žingsnį į priekį, žais RKL A lygoje. Nemenčinė, kaip visada kietai kovojo, teisėjai leido kietai žaisti, ir teko mums prie to prisitaikyti, ne iškart pavyko. Žaidimas mūsų buvo labai sunkus, visiškai neišpildom derinių, tiesiog nieks nieko nemoka… Na su laiku manau susidėlios ir pozicijos žaidėjų ir žmonės žinos, kas kur turi būti, ką daryti. Džiugu dėl vyru, kad tik dėka savo noro ir charakterio sugebėjo perlaužti susitikimą savo naudai, nepanikavo, žaidė iki galo. Mes turėjome ryškią persvarą po krepšiu, tą akcentavome, bet aukštaūgius galime išnaudoti dar kelis kartus geriau. Gerai sužaidė Praskorys, turėjau iškart mintį išmėginti jį 4 pozicijoje, nors jam įprasta yra 2-3 pozicijos. Ir jis tikrai gerai atrodė. Aš negaliu nepaminėti Ado Proprovo, nes žinau, kad skaitys komentarą, tai jis per vasara vėl gerokai priaugo svorio, vos į aprangą tilpo, bet pasirodo jis dar gali pajudėt. Ir nuo tritaškio apeiti. Antroje pusėje neblogai mus patempė į priekį. Taigi mums prireiks 1-2 mėnesių, kad įgauti kažkokią adekvatesnę formą, bet mes tam turime laiko ir eisime ta linkme. Chebra tikrai yra draugiška ir kovinga, tai labai džiugina. Linkiu Nemenčinei sėkmės kitose varžybose ir ačiū už gerą kovą.“ Tuo tarpu Justinas Plytnykas liejo apmaudą dėl neišnaudotos progos ir naujų taisyklių: „Kaip ir žadėjau pas mus šiais metais lengva niekam nebus. Labai gaila paleistų varžybų. Tiesiog ketvirto kėlinio gale jie buvo tikslesni ir ištraukė pratęsimą. Plius gavau skaudžią pamoką dėl naujų taisyklių, kai paėmęs minutinės pertraukėlę, iš paskutinių 18 sekundžių palikau komandai 14.“ Gerai, kad dar gale apsiginėm. O pratęsimo loterijoje tikslesni buvo priešininkai. Gaila paleistos pergalės, bet šiandien pasitikrinom jėgas su geru priešininku, išmokom pamoką ir kitose varžybose pabandysim būti dar geresni.“ Nugalėtojų gretose debiutavęs Lukas Praskorys kildamas nuo atsarginių žaidėjų suolo sužaidė naudingiausią mačą SKL (24 tšk., 14 atk.kam., 8 išpr.praž., 39 naud.bal.)., po 17 taškų prie pergalės pridėjo Adas Praprovas ir Giedrius Ruočkus. „SK Nemenčinės“ gretose išsiskyrė 20 taškų surinkęs Ernestas Kazjanin (3/12 trit)., 19 pridėjo Ernestas Umbra (8 atk.kam.), 14 – Deividas Grigėnas (12 atk.kam.)