SK „Nemenčinė“ – „Gesto“ klubas

Išsigelbėjo
Į dar sudėtingesnę situaciją buvo patekusio SK „Nemenčinės“ ekipa, kuri svečiuose nuo pat susitikimo pradžios buvo pasiųsta į nokdauną, kuomet iki šiol labai silpnai atrodęs „Gesto“ klubas rado naujo ginklų, ir jau įpusėjus pirmam kėliniui pirmavo trigubai – 15:5.

Nors Justino Plytnyko ekipai pavyko greitai reaguoti, ir po pačio ekipos vadovo taškų priartėti iki 13:17, pirmą kėlinį užtikrinčiau užbaigė Gintaro Razučio kariauna, įgijusi 8 taškų pranašumą (24:16).

Vaizdas aikštelėje nesikeitė ir antrame kėlinyje – pajutę, kad varžovas šį kartą tikrai įveikiamas, šeimininkai ir toliau dominavo, bei susigražino turėtas pozicijas (29:16), tačiau antroje kėlinio pusėje kiek tikslesni buvę svečiai vis dėlto priartėjo iki kovingesnio, 6 taškų atstumo (34:40).

Visą pirmą susitikimo pusę atsilikinėję Nemenčinės atstovai po ilgosios pertraukos bandė kaip įmanoma greičiau perimti iniciatyvą į savo rankas, tačiau nors kelis kartus ir priartėjo iki taško (41:42, 46:47), „Gestui“ pavyko išsaugoti pranašumą ir tik kėlinio pabaigoje po Rimvydo Stankevičiau tolimo metimo svečiai pirmą kartą išsiveržė į priekį (56:54).

Vis dėlto šeimininkai nesutriko, ir kėlinį sėkmingai baigęs Justinas Navlickas leido ir po trijų ketvirčių pirmauti „Gestui“ (59:57). Lemiamo kėlinio metu ir toliau vyko lygi ir be kompromisė kova: šeimininkai dažniau buvo priekyje, bet „SK Nemenčinė“ visą laiką alsavo varžovams į nugaras.

Viskas sprendėsi paskutinę mačo minutę, kuomet tiksliomis baudomis apsikeitusios ekipos prie finišo tiesiosios stovėjo surinkusios po 72 taškus. Šeimininkai turėjo kamuolį savo rankose, tačiau Laurynas Sankauskas buvo netikslus, o Rimvydo Stankevičiaus dvitaškis likus žaisti 25 sekundes į priekį išvedė svečius (74:72).

Po minutės pertraukėles šeimininkai atsigręžė į savo lyderį Gediminą Žuką, tačiau šį kartą snaiperis nuvylė: pradžioje suklydęs, G.Žukas neišnaudojo ir antros atsiradusios progos, prametęs dvitaškį, o dar vienas netikslus gynėjo metimas po svečių taiklių baudų panaikino ir menkas teorines galimybes pirmą tašką pasiekti „Gesto“ klubui.

Po pergalės „SK Nemenčinės“ galva Justinas Plytnykas pasidalino savo įžvalgomis: „Kaip ir sakiau prieš savaitę, „Gesto“ vienas kozirių yra ankstyvas laikas ir maža salė. Susirinkome tikrai ne geriausios sudėties, dvikovą pradėjome prastai, pirmame kėlinyje maišėmės vieni kitiems po kojomis ir lygioje vietoje darėme klaidas, o „Gestas“ tuo naudojosi ir rinko lengvus taškus.

Antrame ketvirtyje sulaukėm pastiprinimo, prisitaikėm prie mažesnės salės ir išlyginome žaidimą. Po pertraukos kilome į šturmą, pradėjome gerai gintis ir puolimas pasidarė įvairesnis, rezultatą išlyginome. Ketvirtame kėlinyje nemažinom apsukų, labai gerai išnaudojome Ernestą (Ernestas Kazjanin, 28 tšk., aut.past.) ir laimėjom kovingas varžybas.

Dėkojam varžovams už puikią kovą. Džiaugiuosi mūsų toliau gerėjančia gynyba, pradedame tapti tikra komanda, kai žinome, kad už nugaros visada bus padedantis komandos draugas. Gerėja ir puolimas, kuris tampa įvairiapusiškesnis, gerai juda kamuolys, ir darosi lengviau rinkti taškus.

Eiliniame susitikime puikiai išnaudojome savo lyderį, laukia kol Ernestas suderins tritaškių taikiklį, ir tada taps nesulaikomas. Na, laukiam kitos savaitės ir įdomios dvikovos su „Oaks“ namie.“

„SK Nemenčinę“ į pergalę atvedė 28 taškus surinkęs Ernestas Kazjanin (2/11 trit.) 12 pridėjo Marius Galvanauskas, 8 – Rimvydas Stankevičius.

„Gesto“ gretose išsiskyrė po 18 taškų surinkę Andrej Zenevič (15 atk.kam.) ir Laurynas Sankauskas, ekipos lyderis Gediminas Žukas šį kartą pasirodė prastai: nors ir pelnė 11 taškų, be keitimų žaidęs gynėjas taip ir nesuderino taikiklio (2/20 met.), tiesa, pridėjo 8 atkovotus kamuolius.